- porady
- technologia
- często zadawane pytania
- testy
- pojemność mAh
- pojemność znamionowa
- everActive
- porównanie
- trwałość akumulatorków
- efektywność akumulatorków
- napięcie akumulatorka
- skumulowana energia
- baterie vs akumulatorki
- LR03 AAA
- LR6 AA
- eneloop
- AG13 LR1154 LR44
- delta v
- cykle ładowania
- rezystancja wewnętrzna
- stopień naładowania
- CR 2032
- efekt pamięci
- badanie akredytowane
- SR44 357
- baterie słuchowe 675
- SR626 377
- baterie zegarkowe
- polaryzacja
- mAh
- pasywacja
- ls 14250
- ls 14500
Jak działają lamy UV owadobójcze?
Lampy owadobójcze UV działają na zasadzie emisji światła ultrafioletowego, które stanowi wabik dla wielu owadów - w szczególności dla młodych komarów, czy much. Jednocześnie, poziom emisji światła UV-A jest w pełni bezpieczny dla człowieka. Owady są zwabiane w pułapkę a następnie są unieruchamiane w różny sposób. W zależności od rodzaju lampy UV, owady mogą być:
- rażone prądem (lampy UV owadobójcze rażące),
- przylepiane do wkładu lepowego (lampy UV owadobójcze lepowe),
- zasysane do wnętrza urządzenia (lampy UV owadobójcze wiatrakowe).
Lampy owadobójcze rażące
To jedno ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z niepożądanymi insektami. Owady zwabione światłem UV trafiają na kratkę znajdującą pod napięciem, która razi owady. Większość urządzeń jest zabezpieczona dodatkową kratką zewnętrzną, co czyni ją całkowicie bezpieczną dla człowieka, jak i zwierząt domowych.
Dostępne lampy UV w sklepie hurt.com.pl
Lampy owadobójcze lepowe
Podstawowa zasada działania jest analogiczna, jak w przypadku innych lamp UV - insekty są zwabiane do lampy światłem ultrafioletowym. Inny jest natomiast sposób unieruchomienia owada. Wykorzystuje się w tym celu wkłady lepowe, do których owady się przylepiają. Tego typu rozwiązania gwarantują większą higienę użytkowania. Unieszkodliwienie owada odbywa się także bez zbędnych dźwięków.
Lampy owadobójcze wiatrakowe
W tym wypadku owady są zasysane do wnętrza lampy za pomoca specjalnego wiatraka. Owady są zamykane w zamontowanym pojemniku, który uniemożliwia ich ucieczkę. To rozwiązanie także gwarantuje wysoką higienę.
Gdzie i kiedy stosować lampy UV?
Stosowanie lamp UV najlepiej rozpocząć już przed sezonem, gdyż najbardziej podatne na światło UV są młode owady. Warto też, by lampa UV była włączona w okolicy wylęgu np. komarów, co pozwoli na ograniczneie populacji pojawiających się insektów. Komary nie będą się także intensywnie rozmnażać.
Dobrze, by lampy UV były zainstalowane w półcieniu, co pozwoli na eliminację insektów także w ciągu dnia. Zarówno światło dzienne, jak i światło księżyca, a także inne światło emitowane przez ludzi może mieć wpływ na skuteczność działania lampy.